Ahmet Kekeç Coronavirus'e yenildi

Geçtiğimiz günlerde Coronavirus'e yakalanan ve yoğun bakımda tedavisine devam edilen Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç hayatını kaybetti. Ahmet Kekeç'in oğlu babasının kaybıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Kekeç Coronavirus'e yenildi

Coronavirus tedavisi gören Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, hayatını kaybetti.

Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç acı kaybını "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam" sözleriyle duyurdu.

Mehmet Hakan Kekeç geçtiğimiz günlerde babasının yoğun bakımda tedavi gördüğünü duyurmuştu.

Ahmet Kekeç 59 yaşındaydı.

Ahmet Kekeç kimdir?

Ahmet Kekeç 3 Ocak 1961 tarihinde Malatya'da doğdu.

Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

Uzun süredir gazetecilik mesleğini sürdüren Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç, 28 Şubat dönemini anlatan Yağmurdan Sonra adlı bir romana imza attı. Ahmet Kekeç son olarak Star'ın ardından Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Cine5'te Rasim Ozan Kütahyalı ve Salih Tuna ile birlikte Memleket Meselesi ve Derin Mevzu adlı iki program sundu. Daha sonra 24 TV'de Nagehan Alçı ile birlikte Nerede Kalmıştık, Nevin Ateş ve Mustafa Armağan ile birlikte Tarihçe, Ülke Tv'de de Turgay Güler ve Yusuf Ziya Cömert ile birlikte En Sıradışı adlı üç televizyon programını daha sundu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin