Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti! Kendisini PTT görevlisi olarak tanıttı. Kapı kapı dolaşıp hakkınızda tebliğ var deyip boş senet imzalattı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. Kapı kapı dolaşarak kendini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtan kişi "hakkınızda tebliğ var" diyerek onlarca kişiye boş senet imzalattı. Gözaltına alınan kişi çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol
Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti!  Kendisini PTT görevlisi olarak tanıttı. Kapı kapı dolaşıp hakkınızda tebliğ var deyip boş senet imzalattı

Dolandırıcılar, farklı farklı yöntemlerle vatandaşları her gün tuzaklarına düşürürken, İzmir Karşıyaka’daki yöntem bu kadarda olmaz dedirtti.
İlçede kapı kapı dolaşan bir kişi, kendisini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtarak vatandaşlara tebliğ olduğunu, imzalamaları gerektiğini söyleyerek imza atılacak kısma boş senetler yerleştirdi.
Kağıttan basit bir düzenek yaparak bu şekilde onlarca kişiden imzalı senet topladığı tespit edilen şüpheli F.Y., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
“Resmi Belgede Sahtecilik” ve “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarını işleyen F.Y. isimli şüpheli, sevk edildiği adli makamlarca adli kontrolle serbest kaldı.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin