Milyonlarca insana GSS uyarısı. Genel Sağlık Sigortası için yaş uyarısı yapıldı. Üniversite öğrencileri dikkat. GSS için uyarıda bulunuldu ve 20 ile 25 yaşa dikkat çekildi. GSS prim borcu olanlar ne yapacak?

Genel Sağlık Sigortası kapsamında olanlar dikkat. Üniversite öğrencileri için uyarıda bulunuldu ve yeni mezun gençlerin 2 yıl GSS muafiyeti bulunuyor. 2 yıllık muafiyet uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yaş hatırlatılması yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca insana GSS uyarısı. Genel Sağlık Sigortası için yaş uyarısı yapıldı. Üniversite öğrencileri dikkat. GSS için uyarıda bulunuldu ve 20 ile 25 yaşa dikkat çekildi. GSS prim borcu olanlar ne yapacak? - Resim: 2

YAŞ SINIRI AŞILIRSA
Lise mezunları için maksimum yaş sınırı 20 olduğu için, bu yıl mezun olan 19 yaşındaki bir genç 2 yıl değil, 1 yıl GSS primi ödemeden sağlık hizmeti alabiliyor. Bu arada üniversiteye başlarsa, 25 yaşını dolduruncaya kadar sağlık hizmetinden yararlanmaya devam edebiliyor. Üniversiteden mezun olan 23 yaşındaki bir genç 2 tam yıl süreyle GSS primi ödemeden sağlık hizmetinden yararlanabilirken, mezuniyet tarihinde 24 yaşında olan gence bu imkan 1 yıl sağlanıyor.