Milyonlarca insana GSS uyarısı. Genel Sağlık Sigortası için yaş uyarısı yapıldı. Üniversite öğrencileri dikkat. GSS için uyarıda bulunuldu ve 20 ile 25 yaşa dikkat çekildi. GSS prim borcu olanlar ne yapacak?

Genel Sağlık Sigortası kapsamında olanlar dikkat. Üniversite öğrencileri için uyarıda bulunuldu ve yeni mezun gençlerin 2 yıl GSS muafiyeti bulunuyor. 2 yıllık muafiyet uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yaş hatırlatılması yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca insana GSS uyarısı. Genel Sağlık Sigortası için yaş uyarısı yapıldı. Üniversite öğrencileri dikkat. GSS için uyarıda bulunuldu ve 20 ile 25 yaşa dikkat çekildi. GSS prim borcu olanlar ne yapacak? - Resim: 1

Öğrencilerin okullarından mezun olduktan sonra GSS ödemeleri için 2 yıl muafiyet süresi bulnuyor. Muafiyetin uygulandığı sürede lise mezununun 20 yaşını, üniversite mezununun 25 yaşını geçmesi durumunda muafiyet 2 yıl şeklinde değil, yaş sınırı geçilinceye kadar geçerli oluyor. Peki yaş sınırı geçilince ne olur? İşte detaylar... 

Takvim Gazetesi'nden Çığıl Ön Yener'in haberine göre; yeni mezun gençlerin 2 yıl GSS muafiyeti bulunuyor. 2 yıllık muafiyet uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yaş. Muafiyetin uygulandığı sürede lise mezununun 20 yaşını, üniversite mezununun 25 yaşını geçmesi durumunda muafiyet 2 yıl şeklinde değil, yaş sınırı geçilinceye kadar geçerli oluyor.