Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor?

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak lanse edilen ve kariyerindeki 'tek eksik' olarak bahsedilen Dünya Kupası'nı kaldıran Arjantin Milli Takımı kaptanı Lionel Messi'nin kupa töreninde giydiği Arap giysisi tüm dünyanın konuştuğu neredeyse tek şey oldu. Peki Messi o kıyafeti neden giydi? Ne anlama geliyor?

Google Haberlere Abone ol
Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor? - Resim: 3

PEKİ BİSHT NEDİR?

Kariyerinin zirvesine ulaşan 35 yaşındaki Messi, standa çıktığında giydiği kıyafet Bisht, genellikle katar erkeklerinin kullandığı Arap kültürünün sembolize edildiği bir kıyafet.

Araplar için 'en lüks kumaş' olarak bilinen ve sadece çok yüksek kutlamalarda tercih edilen kıyafetin bir başkası tarafından giyildiğinde ise "Onun tüm şerefine sahipsin" anlamına geldiği söyleniyor.

Emir Al Thani'nin Messi'ye bu kıyafeti giydirmesi ise 'büyük bir onurlandırma' anlamına geldiği iddia edildi.

Sosyal medyada ise bu görüntüye tepki yağdı. Bazı taraftarlar Arjantin formasının gölgede kaldığını iddia etti. 

SIRADAKİ GALERİ

Al-Sadd, Cristiano Ronaldo'ya kancayı taktı Al-Sadd, Cristiano Ronaldo'ya kancayı taktı