Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor?

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak lanse edilen ve kariyerindeki 'tek eksik' olarak bahsedilen Dünya Kupası'nı kaldıran Arjantin Milli Takımı kaptanı Lionel Messi'nin kupa töreninde giydiği Arap giysisi tüm dünyanın konuştuğu neredeyse tek şey oldu. Peki Messi o kıyafeti neden giydi? Ne anlama geliyor?

Google Haberlere Abone ol
Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor? - Resim: 1

Dünya futbol tarihine geçen ve uzun yıllar boyunca hafızalardan silinmeyecek bir final maçına imza atılan Katar'daki Dünya Kupası Arjantin'in zaferiyle sona erdi.

Messi'nin kariyerindeki 'tek eksik' diye bahsedilen şampiyonluğa ulaşması çok konuşulurken, Lionel Messi'nin kupayı kaldırmadan önce giydiği siyah giysi dikkat çekti. Peki Messi'ye tören öncesinde giydirilen bu kıyafet ne anlama geliyor?