Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor?

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak lanse edilen ve kariyerindeki 'tek eksik' olarak bahsedilen Dünya Kupası'nı kaldıran Arjantin Milli Takımı kaptanı Lionel Messi'nin kupa töreninde giydiği Arap giysisi tüm dünyanın konuştuğu neredeyse tek şey oldu. Peki Messi o kıyafeti neden giydi? Ne anlama geliyor?

Google Haberlere Abone ol
Messi kupa finalinde neden entari giydi? Dünya kupasına damgasını vuran ve Lionel Messi'ye Katar Emiri tarafından tören öncesi giydirilen Bisht ne anlama geliyor? - Resim: 2

Bisht adı verilen ve Arap kültüründe geneleksel bir pelerin olan kıyafet kupa töreni sırasında Katar Emiri Tamim bin Hamad Al Thani tarafından Messi'ye giydirildi. Arjantinli dünya yıldızı şaşkın bakışlarla Bisht adı verilen kıyafeti giydi ve kupayı bu kıyafetle kaldırdı.

SOSYAL MEDYATA TEPKİ VARDI

Dünya üzerinde yaklaşık 4 milyar insanın merakla takip ettiği Dünya Kupası'nda Messi'nin törende giydiği kıyafet töreni gölgede bıraktı.

Özellikle sosyal medyada büyük eleştirilere neden olan kıyafetin Arjantin formasını gölgede bıraktığı iddia edildi.