Mart ayında başvuran EYT'liye müjde geldi. EYT emeklilerinin hesabına hem bayram ikramiyesi yatacak hem de en az 1.5 maaş alacak

EYT düzenlemesi ile birlikte milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlar mağduru SGK merkezlerine giderek veya e-Devlet üzerinden emekli olmak için başvuru yaptı. Mart ayında emeklilik için müracaat eden EYT'lilere müjde geldi. EYT emeklileri hem bayram ikramiyeleri alacak hem de enflasyon farkı eklenen maaşlarını alacak. Üstelik EYT emeklilerine ilk maaşlarında en az 1.5 maaş yatacak. Bunun için en önemli kriter başvuru tarihleri.

Google Haberlere Abone ol
Mart ayında başvuran EYT'liye müjde geldi. EYT emeklilerinin hesabına hem bayram ikramiyesi yatacak hem de en az 1.5 maaş alacak - Resim: 2

TÜM EYT'LİLER EN AZ 1.5 MAAŞ ALACAK

Sabah gazetesinde yer alan habere göre bu emeklilere ayrıca 1 Nisan'dan maaş günlerine kadar olan bölüm de fark olarak yatırılacak. Böylece tüm EYT'liler ilik ödemelerinde en az 1,5 maaş almış olacaklar. Örneğin maaş günü ayın 20'si olan bir EYT'li önce 20 Nisan-20 Mayıs arasındaki maaşını peşin olarak alacak.

Bu EYT'liye ayrıca 1 Nisan-20 Nisan arasındaki bölüm için de fark yatırılacak. Daha önceki uygulamalarda olduğu gibi bu yıl da tüm emeklilerin maaşlarının bayramdan önce ödenmesi söz konusu olabilir. Bu durumda herkes maaşını Bayramdan önce alabilecek. Ancak yoğunluk dolayısıyla yetişmemesi durumunda EYT'liler mayıs ayında 2 emekli maaşı ve Nisan farkını toplu olarak alacak. burada bir hak kaybı yaşanmayacak.

MART AYINDA BAŞVURANLAR ALABİLECEK

Emekli ikramiyesi ise Mart ayında başvuran tüm emekliler için geçerli olacak. Bu emekliler ilk bayram ikramiyelerini Nisan ayında bayramdan önce almış olacaklar. Dolayısıyla Mart ayında emeklilik için müracaat eden tüm EYT'liler nisan ayında Ramazan bayramı ikramiyelerini alacaklar. Bayram ikramiyesi alabilmek için Mart ayında başvurmuş olmak yetecek. Daha sonra başvuranlar ise kurban bayramı ikramiyesi alacaklar.