Mart ayında başvuran EYT'liye müjde geldi. EYT emeklilerinin hesabına hem bayram ikramiyesi yatacak hem de en az 1.5 maaş alacak

EYT düzenlemesi ile birlikte milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlar mağduru SGK merkezlerine giderek veya e-Devlet üzerinden emekli olmak için başvuru yaptı. Mart ayında emeklilik için müracaat eden EYT'lilere müjde geldi. EYT emeklileri hem bayram ikramiyeleri alacak hem de enflasyon farkı eklenen maaşlarını alacak. Üstelik EYT emeklilerine ilk maaşlarında en az 1.5 maaş yatacak. Bunun için en önemli kriter başvuru tarihleri.

Google Haberlere Abone ol
Mart ayında başvuran EYT'liye müjde geldi. EYT emeklilerinin hesabına hem bayram ikramiyesi yatacak hem de en az 1.5 maaş alacak - Resim: 1

EYT düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yıllardır emekli olmayı bekleyen ancak yaş kriteri nedeniyle emekli olamayan yüz binlerce vatandaş EYT emeklisi olabilmek için başvuru yaptı.

Mart ayında emeklilik başvurusu yapan EYT'liler Nisan ayında Ramazan Bayramı ikramiyesi Haziran'da ise Kurban Bayramı ikramiyesi alacak.

Emeklilerin tamamı Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde herhangi bir şarta bağlı olmadan bayram ikramiyesi alıyor. Bayram ikramiyesi yeni emekli olanlara da ödendiği için EYT'liler açısından bu imkan doğuyor. Bu ay emeklilik için müracaat eden EYT'liler ve diğer hak sahipleri için emekli maaşı hesabı 1 Nisan'dan itibaren başlayacak. Bu emekliler tahsis numarasının son rakamına göre Nisan'ın 17'sinden itibaren peşin olarak Nisan-Mayıs maaşlarını alacaklar.