Kas gücüne hiç gerek yok: Sımsıkı kapatılmış kavanozları şıp diye açmak bu yöntemle mümkün. Sıkıca kapatılmış kavanoz kapağı nasıl açılır?

Konserveler, turşular, reçeller ve daha nicesi. Kavanoz kapaklarını kapatırken onları hiç açmayacakmışız gibi sımsıkı kapatırız. Sıra onları açmaya gelince uzunca uğraşırız. Ancak artık inatçı açılmayan kavanoz derdine son. Bu etkili yöntemle kavanoz kapakları anında açılıyor! İşte kavanoz kapaklarını şipşak açan o yöntem

Google Haberlere Abone ol
Kas gücüne hiç gerek yok: Sımsıkı kapatılmış kavanozları şıp diye açmak bu yöntemle mümkün. Sıkıca kapatılmış kavanoz kapağı nasıl açılır? - Resim: 2

SIKIŞMIŞ KAVANOZ KAPAĞI NASIL AÇILIR?

*Kavanozu sıcak suyun içine daldırarak kapağını kolayca açabilirsiniz. Sıcak su etkisiyle kapak genişler ve böylece kolaylıkla açılır. Sıkı bir şekilde kapanmış kavanoz kapaklarını açmak için bir diğer etkili yöntem de kavanozun kapağına vurmaktır. Öncelikle kavanozun kapağını gevşetin ve ardından hafifçe vurun.

*Lastik eldiven kullanmak, sıkı kavanoz kapaklarını açmada etkili bir yöntemdir. Böylece kavanozu açarken eliniz kaymaz ve kapağı hızlıca açabileceksiniz. Ayrıca kavanoz kapağına 1 dakika boyunca fön makinesi tutmak da etkili bir yöntemdir.

SIRADAKİ GALERİ

Erkekler dikkat. Bu baharat ateşi körüklüyor! Erkekler dikkat. Bu baharat ateşi körüklüyor!