Kas gücüne hiç gerek yok: Sımsıkı kapatılmış kavanozları şıp diye açmak bu yöntemle mümkün. Sıkıca kapatılmış kavanoz kapağı nasıl açılır?

Konserveler, turşular, reçeller ve daha nicesi. Kavanoz kapaklarını kapatırken onları hiç açmayacakmışız gibi sımsıkı kapatırız. Sıra onları açmaya gelince uzunca uğraşırız. Ancak artık inatçı açılmayan kavanoz derdine son. Bu etkili yöntemle kavanoz kapakları anında açılıyor! İşte kavanoz kapaklarını şipşak açan o yöntem

Google Haberlere Abone ol
Kas gücüne hiç gerek yok: Sımsıkı kapatılmış kavanozları şıp diye açmak bu yöntemle mümkün. Sıkıca kapatılmış kavanoz kapağı nasıl açılır? - Resim: 1

Kavanoz, pek çok besini saklamak için kullanılan bir muhafaza etme yöntemidir. Kavanozlar, ısı veya hava basıncına bağlı olarak sıkışabilir ve açılmayabilir. Sıkışmış kavanoz kapağını açarken zorlananlar için çok basit ve etkili bir yöntemi sizler için keşfettik.

Kavanozları sanki bir daha hiç açmayacakmışız gibi kuvvetlice kapatırız. Onları nasıl açacağımızı düşünmeden maalesef ki böyle bir hata yaparız. Saatlerce uğraşsak da bir türlü inada binen kapakları açamayız. Peki, sımsıkı kapatılmış kavanoz kapakları nasıl açılır?

İşte sıkışmış kavanoz kapağını anında açan etkili yöntem…