'Eylül ayında çarşı pazar karışacak' deyip, uyardı! Her dediği çıkan 'Piyasa kahini' İslam Memiş en çok kazandıracak yatırım araçlarını açıkladı!

Dolar ve altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Dolar 18 lira seviyesinin hemen altında işlem görürken, gram altın 1.030 lira seviyesine kadar yükseldi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ''Eylül ayında çarşı pazar karışacak'' diyerek en çok kazandıracak yatırım araçlarını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
'Eylül ayında çarşı pazar karışacak' deyip, uyardı! Her dediği çıkan 'Piyasa kahini' İslam Memiş en çok kazandıracak yatırım araçlarını açıkladı! - Resim: 1

Finans analisti İslam Memiş, Youtube hesabından yayınladığı videoda altın ve para piyasalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Dolar alınır mı satılır mı?" sorusuna yanıt veren İslam Memiş, en çok hangi yatırım aracının kazandıracağını açıkladı.

'Dolara tokat atılacak, Temmuz - Ağustos ayında piyasalardan uzak durun' diyen İslam Memiş bir bant aralığının belirlendiğini ve herkesin tatile çıktığını söyledi. İslam Memiş, 'bu bant aralığında herhangi bir gelişme beklemeyin' deyip dolar kuru için belirlenen bant aralığını da söyledi. İslam Memiş'in aktardığına göre Ağustos ayında dolar kuru bant aralığı 17-18 lira aralığında kalacak. Gram altın ise 950-1000 lira aralığında olacak. Ons altın 1680 - 1780 aralığında gümüşün ons fiyatında da 19-20 dolar aralığı korunacak. İslam Memiş, altın, dolar, gümüşün yaz tatili dönemini bu aralıklarda geçireceğini belirtti.