Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı

Tekirdağ Çorlu'da Özge Şeber oturduğu sitedeki evini satılığa çıkardı. Evini satılığa çıkardığını penceresine astığı bir ilanla duyuran Şeber'in yazdığı yazı Türkiye'nin gündemine oturdu. Komşusunu hedef alan satılık ilanı mahkemelik oldu. Komşu mahkemeyi kazandı, kendisini suçlayan o ilanı kaldırdı; şimdi de maddi manevi tazminat davası açıyor.

Google Haberlere Abone ol
Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı - Resim: 3

'MADDİ, MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM'

İlçede esnaflık yaptığını, 4 yıldır da aynı dairede oturduğunu söyleyen Arzu Korkmaz, şunları söyledi:

"Bu pankartı görünce çok üzüldüm. Neden böyle bir şey yaptığını da düşündüm. Ben o sitede 4 yıldır oturuyorum, daha önce hiç kimse tarafından şikayet edilmedim. Hiç kimse ile bir kavgam, gürültüm olmadı. Ben bayan bir esnafım, 5 yıldır esnaflık yapıyorum. Herkes beni tanıyor, benim böyle gürültü yapmam söz konusu değil. Madem gürültü yapıyorsam neden alt komşum yan komşularım benden şikayetçi değil de sadece üst komşum benden şikayetçi.

Asılan yazıyla ilgili çıkan haberler beni ruhsal, psikolojik olarak çok etkiledi. Öyle bir pankartı görmek beni derinden etkiledi ve yaraladı. Ben gerek polise, Cumhuriyet Başsavcılığı'na pankartın indirilmesi şikayette bulundum. Mahkeme kararı ile pankart oradan polis eşliğinde indirildi. Bundan sonra ben davamın peşindeyim, kesinlikle pes etmeyeceğim. Maddi ve manevi tazminatlarımı açacağım. Çevremden çok tepki aldım. İnsanların aklına kötü şüpheler geldi. 'Acaba ne oldu da bu pankartı asıldı' diye etraftan çok duyumlar aldım" diye konuştu.

SIRADAKİ GALERİ

Munzur Vadisi'ne yeni proje: Munzur Kamping Munzur Vadisi'ne yeni proje: Munzur Kamping
Kaynak: DHA