Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı

Tekirdağ Çorlu'da Özge Şeber oturduğu sitedeki evini satılığa çıkardı. Evini satılığa çıkardığını penceresine astığı bir ilanla duyuran Şeber'in yazdığı yazı Türkiye'nin gündemine oturdu. Komşusunu hedef alan satılık ilanı mahkemelik oldu. Komşu mahkemeyi kazandı, kendisini suçlayan o ilanı kaldırdı; şimdi de maddi manevi tazminat davası açıyor.

Google Haberlere Abone ol
Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı - Resim: 2

KİM ÜZERİNE ALINIRSA ALINSIN

"Yaptığım şikayetlerden hiçbir sonuç alamadım. Bunun üzerine avukatıma danıştım ve gerekli adli işlemler başlatıldı. Sonrasında evi satmaya karar verdim. Bu ilanı verirken de kişilik haklarını ihlal etmemeye özen gösterdim. Pankarta yazılan hakaret değil, kimseyi deşifre etmiyorum, hedef göstermiyorum. Üzerine alınan alınsın. Burada amaç farkındalık yaratmak, isterim ki diğer insanlar da bir kendine sorsunlar 'Ben o kötü insanlardan biri miyim' desin. Bu konuya maruz kalan insanlar varsa da bundan cesaret alsınlar" ifadelerin kullandı.

MAHKEME KARARIYLA YAZIYA EL KOYULDU

Özge Şeber'in alt kattaki komşusu Arzu Korkmaz, bu durumu sinirlenip, yazının kaldırılması için avukatı aracılığıyla Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Başsavcılığın talebi üzerine Çorlu 1'inci Sulh Ceza Hakimliği, balkon camına asılı pankartın 'kişilerin huzur ve sükunu bozma' suçu yönünden soruşturmaya konu suç eşyası olması sebebiyle el konulmasına karar verdi. 5 Haziran'da alınan karar üzerine polis ekipleri de yazıyı balkondan indirip aldı.


Kaynak: DHA