Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı

Tekirdağ Çorlu'da Özge Şeber oturduğu sitedeki evini satılığa çıkardı. Evini satılığa çıkardığını penceresine astığı bir ilanla duyuran Şeber'in yazdığı yazı Türkiye'nin gündemine oturdu. Komşusunu hedef alan satılık ilanı mahkemelik oldu. Komşu mahkemeyi kazandı, kendisini suçlayan o ilanı kaldırdı; şimdi de maddi manevi tazminat davası açıyor.

Google Haberlere Abone ol
Evini satarken öyle bir ilan asmıştı ki! O komşu mahkemeye başvurdu: Sitedeki ilanın psikolojisini bozduğunu iddia etti maddi ve manevi tazminat davası açtı - Resim: 1

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Özge Şeber (35), oturduğu sitede komşularının yaptığı gürültüden rahatsız olduğunu belirterek, 'Satılık. Alt kattaki kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır' yazısı asarak dairesini satışa çıkardı. Şeber'in alt katta oturan, yazıya çok üzüldüğünü, psikolojik olarak çok etkilendiğini belirten komşusu Arzu Korkmaz, başvurduğu mahkeme kararıyla yazıyı kaldırttı. Korkmaz, “Bundan sonra ben davamın peşindeyim, kesinlikle pes etmeyeceğim. Maddi ve manevi tazminatlarımı açacağım” dedi.

Çorlu'da özel bir firmada çalışan Özge Şeber, Zafer Mahallesi'nde 1 yıldır oturduğu sitedeki dairesini komşularının gürültü yaptığı gerekçesiyle satışa çıkardı. 5 katlı binanın en üst katında oturan Şeber, geçen mart ayında satılığa çıkardığı dairesinin balkonuna, 'Satılık. Alt kattaki kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır' yazısı astı.

Şeber o zaman yaptığı açıklamada, komşularının yaptığı gürültülerden rahatsız olduğunu ve site yönetimine yaptığı şikayetlerden bir sonuç alamadığını söyledi. Komşularının gecenin ilerleyen saatlerinde yüksek sesle müzik çaldığını ve kahkahalar atarak kendisini rahatsız ettiğini öne süren Özge Şeber şunları söyledi:


Kaynak: DHA