Erkekler dikkat! Sevişemiyorsanız sebebi poğaça, pasta ve börekler... Erkeklerin performans düşüklüğünün sebebi belli oldu

Erkeklerin cinsel performans düşüklüğünün kaynağı belli oldu. Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel damarların gücünü azaltan risk faktörlerinin başında gelen en önemli konuya dikkat çekti. Eğer poğaça, pasta ve börekleri seviyorsanız cinsel performansınıza veda edeceksiniz.

Google Haberlere Abone ol
Erkekler dikkat! Sevişemiyorsanız sebebi poğaça, pasta ve börekler... Erkeklerin performans düşüklüğünün sebebi belli oldu - Resim: 1

Risk aktörlerine ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Hattat Klinik Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, “Yüksek kan şekeri-kolesterol-tansiyon, kalp sorunları, hormon dengesizlikleri, ağrılı hastalıklar, depresyon, kullanılan ilaçlar ve daha pek çok faktör performansı düşürebiliyor. Bu nedenle aktif ve performanslı bir yaz planı yaparken genel sağlık performansınızı da gözden geçirin. Stresinizi yönetmeye, kaliteli uykuya, Akdeniz tipi beslenmeye ve düzenli egzersize özen gösterin” dedi.

 BEL ÇEVRESİNDEKİ YAĞLANMA TESTOSTERONU DÜŞÜRÜYOR

Bel çevresindeki yağlanmanın hem testosteronu düşürdüğünü hem de cinsel bölgede kan akışını engellediğini belirten Hattat, “Bunun için vücut kitle endeksi/ vücut yağı/ bel çevresi ölçümlerinizi yaptırın. Günümüzde beslenmeyle aşırı yağ ve şeker tüketiyoruz. Fazla yağlı bir diyetin damarları yıprattığı biliniyor. Aşırı şeker de ciddi bir damar düşmanı. Hatta bir kutu şekerli-gazlı içecek peniste kan akışını sağlayan nitrik oksitin yüzde 75'ini engelliyor. Bu nedenle sertleşme işlevi açısından beslenmeye dikkat! Damarları yıpratan her sağlık sorunu sertleşmeyi bozuyor. Örneğin diyabet hastaların sertleşme sorununu yüzde 80 arttırıyor. Yüksek tansiyon ve kolesterol de penis damarlarını yıpratıyor. Hatta bu tip sorunlar kalp damarlarından önce penisi etkiliyor. Sertleşme sorunu yaşayan ancak hiç kalp problemi olmayan erkekleri kalp hastası gibi değerlendirmek gerekiyor. Gizli diyabet, diyabet, insülin direnci, hipertansiyon, yüksek kolesterol gibi risklerinizi takip etmeniz şart. Günde 1 paket sigara içen erkeklerde sertleşme sorunu riski yaklaşık yüzde 40 artıyor. Sigarayı azaltmak çözüm değil. En iyisi tamamen bırakın. Özellikle bazı prostat ameliyatları sonrasında gelişen penis sinir hasarında hem penisteki hissiyat hem de damar fonksiyonları etkileniyor. Günümüzde bu sinirleri etkilemeyen ameliyat seçenekleri bulunuyor” açıklamasında bulundu.