Elon Musk geri adım mı attı? Twitter'dan Donald Trump açıklaması geldi. Trump'ın hesabı açıldı mı?

Twitter, 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı. Elon Musk, dün Trump’ın hesabını yeniden açma konusunda anket yaptı. 15 milyon 85 bin kişinin katıldığı ankette yüzde 51,8 ‘Evet’ oyu verirken, yüzde 48,2 ise ‘Hayır’ oyu verdi. Anketin sonuçlanmasının ardından eski ABD Başkanı Trump’ın Twitter hesabı yeniden açıldı. Trump henüz hesabından bir paylaşım yapmadı.

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk geri adım mı attı? Twitter'dan Donald Trump açıklaması geldi. Trump'ın hesabı açıldı mı? - Resim: 1

Twitter, 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı. Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." ifadesi kullanılmıştı.

Sosyal medya şirketi Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, 2021'de hesabı kalıcı olarak askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeniden Twitter'a dönmesine ilişkin anket başlattı.

Kaynak: A.A