Öğrencinin vergisiz telefonuna takip programı kurulacak! Öğrencilerin vergisiz telefonu nereden alacağı belli oldu: PTT'den alınacak, takip sistemi kurulacak, para iadesi nasıl olacak?

Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan üniversitelilere telefon ve bilgisayar desteğinin detayları ortaya çıktı. Buna göre öğrenciler söz konusu telefonları ve bilgisayarları PTT'den alacak. Normal ücretini ödeyecek. Öğrencilerin hesabına daha sonra 9 bin 500 lira iade edilecek. Başka bir ayrıntı ise cep telefonlarına takip programı kurulacak, öğrencilerin kullanımları izlenecek. İşte üniversitelilere 5 bin 500 liraya kadar verilecek cihaz desteğinin detayları.

Google Haberlere Abone ol
Öğrencinin vergisiz telefonuna takip programı kurulacak! Öğrencilerin vergisiz telefonu nereden alacağı belli oldu: PTT'den alınacak, takip sistemi kurulacak, para iadesi nasıl olacak? - Resim: 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası yapılan açıklamayla üniversite öğrencilerine 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar cihaz desteği verileceği açıklanmıştı. Teknik ayrıntıları netleşince Resmi Gazete'de yayınlanacak düzenlemenin yeni ayrıntıları ortaya çıktı.

Destekten yararlanarak telefon veya bilgisayar satın alan gençlere söz konusu alışveriş beyan edildikten sonra yardım desteği altında hesaplarına iade edilecek. Yani gençler cihazları normal ücretleri ile alacak, daha sonra ödenen paradan 5 bin 500 TL hesaplarına iade edilecek.

CNN Türk'ten Duygu Ayaz Bayram'ın aktardığı bilgilere göre, Pttavm.com üzerinden yapılacak satışlarda vergisiz olarak alınabilecek. Telefon ve bilgisayarlar için vergisiz telefon ve bilgisayarlar gibi özel bir sekme açıklanacak.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi