Elinizi çabuk tutun. Ehliyet ve pasaport için çağrı. Yeniden Değerleme Oranı belli oldu. Ehliyet ve pasaport ücretlerine rekor zam, iki katına çıkıyor.

Vergi, ceza, harç, tarife ve benzeri kalemlere ilişkin maktu tutarlardaki yıllık artışlarda referans olarak kullanılacak yeniden değerleme oranı belli oldu. Peki yeniden değerleme oranları ne kadar oldu? Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 2022 yılına ait yeniden değerleme oranını kaç belirledi? İlgili oran Resmi Gazete'de yer alan vergi usul kanunu tebliğinde yayımlandı.

Google Haberlere Abone ol
Elinizi çabuk tutun. Ehliyet ve pasaport için çağrı. Yeniden Değerleme Oranı belli oldu. Ehliyet ve pasaport ücretlerine rekor zam, iki katına çıkıyor. - Resim: 3

YURT DIŞINDAN GELEN TELEFONLAR İÇİN HARÇ PARASI NE KADAR OLDU?

Yurt dışından yolcu beraberi getirilen telefonlar için alınan harç 2 bin 732,40 TL’den 6 bin 91,33 TL’ye çıkacak.

SÜRÜCÜ BELGELERİNDE HARÇ FİYATLARI NE KADAR?

A sınıfı sürücü belgesi harcı 370,40 TL’den 825,73 TL’ye, otomobil sürücülerinin kullandığı B sınıfı sürücü belgesi harcı ise bin 116,90 TL’den 2 bin 489,90 TL’ye yükselecek.

Motorlu taşıtlar vergisinde silindir hacmi 1300’ün altında olan sıfır otomobillerde en düşük vergi bin 313 liradan 2 bin 927 liraya çıkacak.

SIRADAKİ GALERİ

Halkbank'tan milyonlarca vatandaşa uyarı: Sakın... Halkbank'tan milyonlarca vatandaşa uyarı: Sakın...