EYT maaşı ne kadar olacak. EYT düzenlemesinden yararlanacakları maaş heyecanı sardı. EYT emeklilerinin resmen ne kadar maaş alacağı belli oldu: İşte öğrenmenin yolu

EYT'de bütün gözler Aralık ayında Meclis'e sunulacak ve Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girecek EYT düzenlemesine çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama EYT'lileri de heyecanlandırdı. Milyonlarca EYT'li emekli olunca alacağı maaşı merak ediyor. EYT emeklileri ne kadar maaş alacak sorusunun da yanıtı resmen verildi. İşte EYT ile emekli olmayı planlayan vatandaşların alacakları maaş; SGK tarafından hesaplanıyor. EYT'lilerin maaş heyecanını sonlandıracak çözüm.

Google Haberlere Abone ol
EYT maaşı ne kadar olacak. EYT düzenlemesinden yararlanacakları maaş heyecanı sardı. EYT emeklilerinin resmen ne kadar maaş alacağı belli oldu: İşte öğrenmenin yolu - Resim: 1

EYT düzenlemesinde artık sona gelindi. Bütün gözler Aralık ayında Meclis'e sunulacak ve Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girecek EYT düzenlemesinde. Milyonlarca EYT'linin kafasındaki soru ise emekli olduğunda ne kadar maaş alacağı. EYT emeklileri ne kadar maaş alacak sorusunun da yanıtı resmen verildi.

EYT'lilerin veya bütün çalışanların emekli maaşlarını mevcut gün sayısına öğrenme şansı var. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden emekli maaşları görülebiliyor. SGK üzerinden 5 yıl sonra emekli olabilecek bir vatandaş bile mevcut prim gün sayısına göre sorgulamanın yapıldığı gün dahilinde alabileceği emekli maaşı hesaplanabiliyor. Çalışan vatandaşların her ay SGK primi yattıkça emekli maaşı belli bir oranda artış gösteriyor.

Peki EYT mağdurları emekli maaşlarını nasıl hesaplayacak? 

Kaynak: Medyatava