Diş fırçasını ıslatanlar dişçiden çıkmayacak! İngiltere o tartışmaya son noktayı koydu. Yıllardır yapılan yanlış ortaya çıktı. Uzman isim diş fırçalamanın yöntemini anlattı: Fırçayı ıslatmayın

Diş temizliğine karşı diş fırçalamak önemli. Günde iki defa en az dişlerin fırçalanması isteniyor. Fakat doğru bir şekilde bunu yapıyor muyuz? İşte doğru bilinen yanlış konusunda uzmanından önemi uyarı geldi. Açıklama İngiltere'de yankı uyandırdı.

Google Haberlere Abone ol
Diş fırçasını ıslatanlar dişçiden çıkmayacak! İngiltere o tartışmaya son noktayı koydu. Yıllardır yapılan yanlış ortaya çıktı. Uzman isim diş fırçalamanın yöntemini anlattı: Fırçayı ıslatmayın - Resim: 1

Bir diş hekimi, kişinin ağız sağlığını etkileyebilecek yaygın bir hatayla ilgili Britanyalıları uyardı.

Diş macununu sürmeden önce diş fırçasını ıslatmak ya da kuru bırakmakla ilgili tartışmada birçok kişi farklı görüşte olsa da Londra'daki Marylebone Smile Clinic'ten Dr. Sahil Patel'e göre, fırçayı ıslatmak diş macununu "seyrelttiği" için önerilmiyor.

Dr. Patel "Diş macununda zaten doğru miktarda nem var" dedi ve "Islandığında daha hızlı köpürerek daha çabuk tükürmenize neden olur." ifadesini kullandı.

Uzman isimin bir uyarısı da diş fırçalama tekniği konusunda...