Çaydaki büyük risk ortaya çıktı uzmanından uyarı geldi. Çayı demlerken bunu yapmayın. İyi çay demlemenin püf noktası ortaya çıktı

Çayla ilgili yanlış bilinen bir gerçek ortaya çıktı. Meğer çayı yanlış demliyormuşuz. İşte uzmanlar bu konuda çok önemli bir uyarıda bulundu ve iyi çay demlemenin püf noktasını açıkladı. Hatta gelen uyarıda çaya fokurdayan suyu koymanız durumunda kanser tehlikesi bile var. İşte uyarılar.

Google Haberlere Abone ol
Çaydaki büyük risk ortaya çıktı uzmanından uyarı geldi. Çayı demlerken bunu yapmayın. İyi çay demlemenin püf noktası ortaya çıktı - Resim: 1

Çay, Türkiye’de en sevilen ve sudan sonra en çok tüketilen içecek. Öyle ki, nüfusun yüzde 96’sı her gün çay içiyor ve Türkiye’de günde 245 milyon bardak çay tüketiliyor.

Çayı nereden tüketmiyoruz ki? Evde, işte, sokakta, kafede… Kısacası her yerde çay tüketiyoruz. Ama evde çay tüketimi konusunda size bir uyarımız var. O da çayın demlenmesiyle ilgili. Çünkü iyi bir şekilde demlenmeyen çayın sağlığınıza hiç bir faydası olmadığı gibi, zararı da var.

Çayı demlerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Çayı yanlış demlemek kansere davetiye çıkartıyor, her gün içtiğiniz çayı bu şekilde demleyerek adım adım kansere gidiyorsunuz. Lezzetli ve sağlıklı bir çay demlemek için bunları yapmayın..

Çay içenlerin bayrağını ülkece taşıyoruz, siyah çay denince bizim için akan sular duruyor. Sohbet ederken, kahvaltı yaparken, yemekten sonra veya çalışırken sıcacık bir çayın eşlik etmesi bizim için kaçınılmaz.

Peki, çayı mükemmel demlemenin sırlarını biliyor muyuz? Kendi damak tadınıza da uygun olarak demlediğiniz çayın tadının kalitesini arttırmak için bu ipuçlarına mutlaka göz gezdirin.

İlk iş olarak marketten aldığınız çayları deneyin. Hangisinin kesimi daha çok hoşunuza gittiyse mutlaka onunla devam edin. Başka çaylarla birlikte harmanlamaktan da korkmayın. Deneyerek harika sonuçlar elde edebilirsiniz.