Bu defa tehlike çok büyük: Twitter kullanıcılarının tüm bilgileri sızdırılmış! Ünlü isimlerin de olduğu listeyle Elon Musk'a şantaj yapıldı kabul etmezse durum çok vahim

Twitter skandallarına her geçen gün yenisi eklenirken bu defa yaşanan şey epey tehlikeli. 400 milyonu aşkın kullanıcının hayatı bile tehlikede olabilir. Çünkü tüm verileri şu an şantaj karşılığında hackerların elinde. Edinilen bilgilere göre 400 milyon Twitter kullanıcısına ait telefon numarası ve e-posta adresi gibi kritik veriler, bir hacker forumunda satışa çıktı. Donald Trump Jr ve Vitalik Buterin gibi önemli isimleri de içeren veritabanı için Elon Musk'a özel bir teklif de var.

Google Haberlere Abone ol
Bu defa tehlike çok büyük: Twitter kullanıcılarının tüm bilgileri sızdırılmış! Ünlü isimlerin de olduğu listeyle Elon Musk'a şantaj yapıldı kabul etmezse durum çok vahim - Resim: 1

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter ile ilgili çarpıcı bir gelişme yaşandı. İddialara göre bir ya da bir grup bilgisayar korsanı, 400 milyon kullanıcıya ait verileri içeren bir veritabanını satışa çıkardı. Twitter'ın aylık 450 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu düşündüğümüzde, bu rakamların korkunç olduğunu söyleyebiliriz.

Siber saldırılarla ilgili araştırmalar yürüten Hudson Rock'a göre söz konusu veritabanı, Twitter'ın ve hatta dünyanın en önemli isimlerinden bazılarına ait bilgileri içeriyor. Hatta Donald Trump Jr., ünlü girişimci Kevin O'Leary ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ile ABD devlet dairelerine ait veriler de söz konusu veritabanında bulunuyordu.