Asgari ücret rakamını açıkladılar: 6200 Lira. Enflasyon patladı asgari ücretlilerin gözü kulağı temmuz ayında. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek. Asgari ücret temmuz ayında ne kadar olacak?

Milyonlarca işçinin gözü kulağı temmuz ayında asgari ücrete yapılması beklenen yeniden artış oranında. Asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı yönünde henüz net ve resmi bir açıklama olmazken, bu konuda rakamlar ad telaffuz edilmeye başlandı. 4253 lira olan asgari ücret 6200 lirayı mı yükseltiliyor?

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücret rakamını açıkladılar: 6200 Lira. Enflasyon patladı asgari ücretlilerin gözü kulağı temmuz ayında. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek. Asgari ücret temmuz ayında ne kadar olacak? - Resim: 1

Asgari ücret çalışanlar için yılda bir defa zam görüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılında uygulanacak olan asgari ücreti 4 bin 250 TL  açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklamasıyla asgari ücrette yüzde 50'ye yakın bir artış gerçekleşmişti. Ancak hayat pahalılığı, enflasyonun sürekli artmasıyla birlikte belirlenen rakam oldukça düşük kalmış durumda. TÜİK'in nisan ayı enflasyonunda yıllık enflasyon yüzde 70'lere dayanırken, ÜFE rakamları da yüzde 121'e ulaştı.  Peki asgari ücretlilere yeni bir zam yapılacak mı?