Asgari ücret rakamını açıkladılar: 6200 Lira. Enflasyon patladı asgari ücretlilerin gözü kulağı temmuz ayında. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek. Asgari ücret temmuz ayında ne kadar olacak?

Milyonlarca işçinin gözü kulağı temmuz ayında asgari ücrete yapılması beklenen yeniden artış oranında. Asgari ücrete ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı yönünde henüz net ve resmi bir açıklama olmazken, bu konuda rakamlar ad telaffuz edilmeye başlandı. 4253 lira olan asgari ücret 6200 lirayı mı yükseltiliyor?

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücret rakamını açıkladılar: 6200 Lira. Enflasyon patladı asgari ücretlilerin gözü kulağı temmuz ayında. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek. Asgari ücret temmuz ayında ne kadar olacak? - Resim: 2

Hükümetten gelen sinyaller yılda bir defa belirlenen asgari ücret rakamının bu sene temmuzda yeniden belirleneceği yönünde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakın Vedat Bilgin de çalışanları enflasyona ezdirmeyecekleri yönünde açıklama yapmış ve temmuz ayında yeniden bir ücret artışı yapılacağını belirtmişti. Temmuz ayında beklenen enflasyon yüzde 40. Asgari ücret buna göre mi artacak? İşte asgari ücretin ne kadar olacağıyla ilgili bir açıklama geldi ve rakam verildi.