3 kamu bankasından emekliye güzel haber: 15 bin lira verilecek. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli promosyon rakamını yükseltiyor. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Emeklileri sevindirecek çalışma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında. Emekli vatandaşlara 15 bin lira para verilecek. Maaş promosyonunda özel bankaların gerisinde kalan kamu bankaları (Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası) emekliye yüksek promosyon ücreti vermek için harekete geçti ve bunun için de tarih verildi.

Google Haberlere Abone ol
3 kamu bankasından emekliye güzel haber: 15 bin lira verilecek. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli promosyon rakamını yükseltiyor. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak - Resim: 3

Paramedya.com‘a bilgi veren üst düzey bir bankacı, kamu bankalarının açıklama için hükümetin erken seçim kararını beklediğini söyledi. Üst düzey bankacı, “Kamu bankaları aslında daha Akbank’ın kampanyayı başlatmasından hemen sonra çalışma başlattı. Ancak bu promosyon için bekletildi. Bu süre içerisinde kamu bankalarından on binlerce emekli özel bankalara maaşlarını transfer etti.” dedi.

Hükümetin son dönemde erken seçim yatırımı yaptığını da dikkat çeken bankacı şunları söyledi: İcradaki borçların sıfırlanması, doğalgaz yardımı, kırtasiye yardımı, KGF bunlar hep erken seçim hazırlığı. Ancak hükümetin en büyük hazırlığı emekli maaş zammı ile birlikte yine bu kesime verilecek promosyon ödülü. Bu rakam daha ilk hafta 15 bin lira olarak belirlendi. Şu an Cumhurbaşkanı’nın masasında. Kamu bankalarının promosyon müjdesi bizzat Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak. 15 bin liralık rakam daha da yukarı çekilebilir.

Kamu bankaları emekli promosyonu konusunda halen birlikte hareket ediyorlar. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank emekli maaş promosyonu olarak 300 lira ile en yüksek 750 lira arasında bir ücreti 3 yıl için ödüyor. Akbank‘ın başlattığı promosyon yarışında özel bankalar 7 bin 500 lira ile 8 bin 250 lira arasında bir ücret ödüyor.

SIRADAKİ GALERİ

Gram altınınız varsa sakın satmayın Gram altınınız varsa sakın satmayın