3 kamu bankasından emekliye güzel haber: 15 bin lira verilecek. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli promosyon rakamını yükseltiyor. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Emeklileri sevindirecek çalışma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında. Emekli vatandaşlara 15 bin lira para verilecek. Maaş promosyonunda özel bankaların gerisinde kalan kamu bankaları (Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası) emekliye yüksek promosyon ücreti vermek için harekete geçti ve bunun için de tarih verildi.

Google Haberlere Abone ol
3 kamu bankasından emekliye güzel haber: 15 bin lira verilecek. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emekli promosyon rakamını yükseltiyor. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak - Resim: 1

Emekliye maaş promosyonu konusunda özel bankalar arasında deyim yerindeyse resmen bir savaş yaşanıyor. 7 bin liradan başlayan emekli banka promosyon ücretleri yan ödemelerle birlikte neredeyse 10 bin liraya kadar dayandı. Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi, TEB gibi özel bankalar 7 bin liranın üstünde bir maaş promosyon ödemesi yapıyor. Akbank, 7500 lira veriyordu ancak kısa bir süre önce kampanyayı bitirdiğini açıklamıştı, fakat diğer bankalar yarıştan çekilmeyince Akbank da yeniden sahalara döndü ve 7500 liralık bir promosyon ödemesini sürdürdü. 

Emeklilerin çoğunlukla maaşını aldığı kamu  bankaları ise bu yarışın dışında kaldı ve emekliye 750 liralık bir promosyon ödemesini devam ettirdiler.

İşte bununla ilgili emekli vatandaşları sevindirecek bir haber geldi.