Çamaşır makinesinin ömrünü uzatan yöntem. Bunları yapın makineniz 10 yıl daha çalışacak

Hayatımızı pratik bir hale getiren çamaşır makinesinin uzun ömürlü olması önemlidir. Bu etkili yöntem sayesinde çamaşır makinenizin ömrüne 10 yıl daha ekleyeceksiniz. İşte çamaşır makinesinin ömrüne ömür katan etkili yöntem

Google Haberlere Abone ol
Çamaşır makinesinin ömrünü uzatan yöntem. Bunları yapın makineniz 10 yıl daha çalışacak - Resim: 2

Çamaşır makinesinin ömrünü uzatan yöntemler

Çamaşır makinenizin uzun ömürlü olması için dikkat etmeniz gereken ilk husus, aşırı yükleme yapmamaktadır. Çamaşır makineleri çoğunlukla, yüzde 75 dolulukta tam güç harcar. Bu nedenle makinenizi ne çok dolu ne de az doluyken çalıştırmalısınız.

Çamaşır makinesinin konumu da çamaşır makinesinin ömrünü etkileyen unsurlardan biridir. Çamaşır makinesinin zemini düz olmalı ve kaygan olmamalıdır. Daha uzun ömürlü bir çamaşır makinesi için, makine temizliği çok önemlidir.

Çünkü deterjan kalıntıları ve kirler, su akışını engellediğinden makineye zarar verir. İşte bu noktada; kapı lastiğine, deterjan haznesine, tahliye hortumuna ve filtrenin temizliğine ayrı önem vermelisiniz.

Düzenli temizlikte ömrü uzayan çamaşır makinelerinin aynı zamanda kapağına dikkat etmelisiniz. Her yıkamadan sonra makinenin kapağını bir müddet açık bırakmayı ihmal etmeyin.

Çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak için bu adımlara dikkat ettikten sonra, çamaşır makinenizin performansı ilk günküne dönecek ve ömrü de katbekat artacak. Aynı zamanda 2 yılda bir teknik servis çağırmak, makineniz için önemlidir.

SIRADAKİ GALERİ

Çay tiryakilerine müjde: 68 TL'ye düştü Çay tiryakilerine müjde: 68 TL'ye düştü