Fito kremin cilde sayısız faydası: Fito krem nedir. Fito krem sivilce için kullanılır mı. Fito krem ne işe yarar?

Fito krem, bitkilerin özleri ve doğal bileşenlerin bir kombinasyonunu içeren bir kozmetik üründür. Doğal içeriği sayesinde cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur ve çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Peki, fito krem ne işe yarar, fito krem sivilce için kullanılır mı, fito krem antibiyotikli midir ve yüze sürülür mü? İşte tüm detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Fito kremin cilde sayısız faydası: Fito krem nedir. Fito krem sivilce için kullanılır mı. Fito krem ne işe yarar? - Resim: 2

FİTO KREM SİVİLCE İÇİN KULLANILIR MI?

Fito krem sivilce gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılabilir. Fito krem, doğal bitki özleri ve etkin maddeler içerdiği için ciltteki sivilceleri hafifletmeye yardımcı olabilir. Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde cildin tahrişini azaltabilir ve sivilce oluşumunu engelleyebilir.

FİTO KREM NASIL KULLANILIR?

Fito krem cildin her yerinde olduğu gibi yüze de rahatlıkla sürülebilir. Kremi problemli bölgeye en az 2 defa sürün. Kremi sürüp ovalayarak yedirin. Ameliyat yarası derin kesik, çizik var ise bir gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Daha sonra tekrar krem sürülmeden önce mutlaka su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir.

Antibiyotik içermediği için ciltteki enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmamalıdır. Bir dermatoloğa danışarak kullanmanız önemlidir.

SIRADAKİ GALERİ

Salisilik asit ne işe yarar? Salisilik asit ne işe yarar?