Zelenski'den helikopter kazası değerlendirmesi... Kurtarma çalışmaları 9 saat sürdü ve 14 kişi yaşamını yitirdi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün meydana gelen helikopter kazasına ilişki açıklamalarda bulundu. Zelenski, yüzlerce kişinin katıldığı kurtarma çalışmalarının 9 saat sürdüğünü ve toplamda biri çocuk 14 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Zelenski'den helikopter kazası değerlendirmesi... Kurtarma çalışmaları 9 saat sürdü ve 14 kişi yaşamını yitirdi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, günlük yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Brovary kentinde dün sabah yaşanan ve İçişleri Bakanının ölümüne neden olan helikopter kazasıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Zelenski, yüzlerce kişinin katıldığı kurtarma çalışmalarının 9 saat sürdüğünü ve toplamda biri çocuk 14 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Kiev bölgesindeki Brovary kentinde İçişleri Bakanı Denys Monastyrskyi, Bakan Yardımcısı ve meslektaşlarını taşıyan SES Helikopteri dün sabah bir anaokulunun bahçesine düşmüş ve toplamda 14 kişi hayatını kaybetmişti.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski günlük ulusa sesleniş konuşmasında kazayla ilgili detaylı bilgi vererek “Kurtarma operasyonu, Kiev bölgesi Brovary'de bir SES helikopterinin düştüğü yerde yaklaşık dokuz saat sürdü. Yangının söndürülmesine, yaralıların aranmasına ve kurtarılmasına, ilk soruşturma işlemlerinin yürütülmesine yüzlerce kişi katıldı” açıklamasını yaptı. Zelenski kazada biri çocuk 14 kişinin hayatını kaybettiğini ve 11’i çocuk 25 kişinin yaralandığını belirtti.

Devlet Başkanı Zelenski, Ukrayna Güvenlik Hizmetleri’nin kazayla ilgili soruşturma başlattığını ifade edip “Bugün İçişleri Bakanlığı sisteminin yönetimi ile ilgili gerekli tüm kararlar alındı. Profesyonel, vatansever ve güvenilir yöneticiler olan insanları kaybettik. Kazada hayatını kaybeden Bakan Denys Monastyrskyi, Yevhen Yenin ve meslektaşları yerlerinin kolayca doldurulabileceği kişiler değiller. Devlet için gerçekten büyük bir kayıp” dedi.  

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin