Zaman kaybına son. Yapay zeka bunu da yapacak. YouTube kullanıma sunacağı teknoloji ile videonun özetini sunmayı planlıyor

Yapay zeka teknolojileri her geçen gün daha fazla günlük hayatımıza entegre ediliyor. Popüler sosyal medya platformlarının yanı sıra YouTube da bu trende katılıyor. YouTube, mobil uygulamalarına bir sohbet botu eklemek için hazırlanıyor. Kullanıcılar böylece videonun özetini yapay zekâdan isteyebilecek.

Google Haberlere Abone ol
Zaman kaybına son. Yapay zeka bunu da yapacak. YouTube kullanıma sunacağı teknoloji ile videonun özetini sunmayı planlıyor

Hayatın bir parçası haline gelen yapay zekâ, teknoloji dünyasındaki bilinen isimleri de etkisi altına aldı. Özellikle son zamanlarda sosyal medya platformlarında sık sık yapay zekâ teknolojisini görmeye başlamamız da bunun en önemli kanıtı.

shiftdelete.net'teki habere göre Instagram ve WhatsApp gibi platformlardan sonra YouTube’da bu furyaya katıldı. Buna göre platform, yakın zamanda mobil uygulamaları üzerinden kullanıcılara bir sohbet botu sunacak. Sohbet botu, şirketin geliştirdiği bir dil modelinden güç alacak.

Kullanıcılar yeni sohbet botuna, video pencerelerinin altında yer alacak olan “Sor” butonu üzerinden ulaşacak. Böylece de kişiler, farklı sorular sorma şansına sahip olacak. Bunlardan en önemlisi ise kullanıcıların videonun özetini yapay zekâdan isteyebilecek olması.

Öte yandan video hakkında, video önerileri ve daha fazlasını arka planda video oynarken sorabileceksiniz. Şirketin “YouChat” adını verdiği bu özellik şimdilik az sayıda kişi tarafından kullanımda olacak. Ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde özelliğin kademeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Bunların yanı sıra YouTube daha farklı yapay zekâ özellikleriyle de geliyor. Bunlar arasında efekt, düzenleme, filtre ve geçişleri otomatik hale getirme gibi özelliklerin olduğu YouTube Create de var. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar etkili bir platform kullanımına sahip olacak.

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin