Yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu son yolculuğuna uğurlandı

90 yaşında hayatını kaybeden yönetmen Duygu Sağıroğlu, Levent Camii’nden düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Google Haberlere Abone ol
Yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu son yolculuğuna uğurlandı

Türk sinemasının en öenmli yönetmenlerinden Duygu Sağıroğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Beşiktaş Levent Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde Sağıroğlu’nun ailesi taziyeleri kabul etti. Törene oyuncu Salih Kalyon, Haldun Dormen, Halil Ergün ile Sağıroğlu’nun sevenleri katıldı. Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Duygu Sağıroğlu, defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı’na götürüldü.

"ÇOK DEĞERLİ BİR ADAMDI"

Oyuncu Haldun Dormen, "Duygu benim için çok önemli bir insandır çünkü biz ilk çalışmalarımızı ben Amerika’dan döndüğüm zaman onunla birlikte yaptık. Hatta Cep Tiyatrosu’nu beraber kurduk. Benim için Cep Tiyatrosu çok önemlidir. Sanat hayatımın en önemli yeri diyebilirim. Çok değerli bir adamdı" diyerek dostunu andı.

Yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu son yolculuğuna uğurlandı

"TİYATRO BABASI, YÜZLERCE TALEBE YETİŞTİRDİ"

Sağıroğlu'nun sinemaya çok emek verdiğini vurgulayan oyuncu Salih Kalyon ise, "Duygu Sağıroğlu arkasından o kadar çok söylenecek şey var ki. Tiyatro babası, sinema da dekor deyince o akla gelir. Ne söylenebilir ki; Duygu, duygu dolu anılar bırakarak, aramızdan ayrıldı. Çok değerli bir abimizdi, Türk sinemasına yüzlerce talebe yetiştirdi. Çok büyük emekleri oldu. Uğurlar olsun" dedi.

Yönetmen ve senarist Duygu Sağıroğlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim : 2

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin