Ya İstiklal Ya Ölüm yakında TRT 1'de başlıyor!

TRT’nin Milli Mücadele’nin 100’üncü yılına özel hayata geçireceği projelerin ilki olan 'Ya İstiklal Ya Ölüm', yakında TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol
Ya İstiklal Ya Ölüm yakında TRT 1'de başlıyor!

TRT’nin Milli Mücadele’nin 100’üncü yılına özel hayata geçireceği projelerin ilki olan Ya İstiklal Ya Ölüm’ün çekimleri devam ediyor.

'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisi; 16 Mart 1920’de İtilaf Devletlerinin İstanbul’u işgal edip Meclis-i Mebûsan’ı dağıtmasından sonra Mustafa Kemal Paşa liderliğinde vücut bulan Kuvayı Milliye hareketini ve Ankara’da kurulacak tam bağımsız meclisin açılış serüvenini anlatıyor.

İlk bölümü, İstanbul’un işgalinin yüzüncü yılı olan 16 Mart 2020’de yayınlanacak dizinin 6’ıncı ve son bölümü ise TBMM’nin açılışının yüzüncü yılı olan 23 Nisan haftasında ekranlara gelecek.

16 Mart 1920 ile 23 Nisan 1920 tarihleri arasında yaşanmış 6 haftalık gerçek bir kesiti yine 6 haftada ekranlara getirecek olan mini dizinin senaryosu Funda Çetin’e ait. Yapımını Kirli Kedi’nin üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise adını dönem dramalarıyla duyuran Yasin Uslu var.

Çekimleri 16 Ocak Perşembe günü başlayan dizinin oyuncu kadrosunda; Birkan Sokulluİlker KızmazDolunay SoysertOsman SonantAlina BozHilmicem İntepeRıza KocaoğluUmut KaradağUshan ÇakırAltan ErkekliMehmet ÖzgürSerkan Ercan gibi isimler yer alıyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin