Valilik saat vererek uyardı. Ankara Valiliği'nden kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Ankara Valiliği, yarın öğlen saatlerinden sonra Ankara'nın birçok bölgesinde 'kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış' beklendiği uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Valilik saat vererek uyardı. Ankara Valiliği'nden kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Ankara Valiliği'nden yapılan uyarıya göre, kentin merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Ankara Valiliği, yarın öğle saatlerinden sonra kent merkezi ile kuzey ve batı kesimlerde kuvvetli gök gürültülü sağanağın beklendiği uyarısında bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, son meteorolojik değerlendirmelere göre, yarın öğle saatlerinden sonra Ankara'nın merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BİR UYARI DA METEOROLOJİ'DEN...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın (06.08.2022 Cumartesi) öğle saatlerinden sonra; Eskişehir çevreleri, Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimleri, Afyonkarahisar’ın kuzey ve batısında beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yaptı.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin