Ankara dikkat! Ankara Metrosu’nda altyapı çalışması başlıyor. Metro çalışması 10 Ağustos'tan 10 Eylül'e kadar sürecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı'nın (M3) iki ayrı bölgesinde, meydana gelen bozulmalar nedeniyle zemin düzeltme çalışması yapacak. Hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısı 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında değiştirilecek.

Google Haberlere Abone ol
Ankara dikkat! Ankara Metrosu’nda altyapı çalışması başlıyor. Metro çalışması 10 Ağustos'tan 10 Eylül'e kadar sürecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle zemin düzeltme çalışması yapacak.

Kızılay-Batıkent Metrosu'nun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı tespit edildi. EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve etüt neticesinde ortaya çıkan durum ayrıca sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi. Akademisyenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, hattın hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısını değiştirme kararı aldı.

'ÇALIŞMA SIRASINDA MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK'

Hattın, hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısı 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında değiştirilecek. Çalışma sırasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında işletme yapılamayacağı için kullanıcıların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları amacıyla Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarması yapılacak.

 

 

Etiketler Ankara Metro çalışma
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin