Türkiye ile Cezayir arasında işbirliği güçleniyor. İki ülke arasında sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı anlaşması 2027'ye kadar uzatıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar duyurdu. Türkiye, Cezayir ile sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı anlaşmasını 2027'ye kadar uzattı.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye ile Cezayir arasında işbirliği güçleniyor. İki ülke arasında sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı anlaşması 2027'ye kadar uzatıldı

Türkiye, Cezayir ile sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı anlaşmasını 2027'ye kadar uzattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi bir ziyaret kapsamında gittiği Cezayir'de Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile çeşitli anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında konuşmuştu. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından Cezayir'de yapılan görüşmeler ve anlaşmalarla ilgili açıklama yaptı.

Bayraktar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cezayir ziyareti kapsamında gerçekleşen Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi İkinci Toplantısı’na katıldık.

Toplantı sonrasında BOTAŞ ile Cezayir ulusal petrol ve doğal gaz şirketi Sonatrach arasında atılan imzalarla iki ülke arasında 1988 yılından beri devam eden LNG ithalat anlaşmasının süresini üç yıl daha uzattık. Bu süre içerisinde Türkiye Cezayir’den yıllık 4,4 milyar metreküp LNG almaya devam edecek.

Bu tarihi anlaşmanın uzatılmasına dair ortaya konulan irade taraflar arasında köklü iş birliğini daha da güçlendirerek geleceğe taşıyacaktır.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin