Tarikat yurdunda Kuran hocasından tecavüz skandalı... Kuran hocası kendisini 'şeytana uydum' diye savundu. O 'hocaya' verilen ceza belli oldu

Ordu’nun Fatsa ilçesinde tarikata ait özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Y.K.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu annesine anlatan B.K. ve ailesi şikayetçi oldu. Kuran hocası Y.K. kensini 'şeytana uydum' diye savundu. Y.K.'ye mahkeme 48 yıl hapis cezası verdi.

Google Haberlere Abone ol
Tarikat yurdunda Kuran hocasından tecavüz skandalı... Kuran hocası kendisini 'şeytana uydum' diye savundu. O 'hocaya' verilen ceza belli oldu

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir tarikata ait özel erkek öğrenci yurdunda 12 yaşındaki çocuğun, kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğramasının ardından çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Soruşturmayı yürüten Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatsa Adliyesi'nde bugün gerçekleşen mahkeme sonrasında Y.K. hakim karşısına çıktı. Hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı', ‘Kişiyi hürriyetinden alıkoymak' suçlarından mahkemede ifadesi alınan Y.K., 48 yıl hükmen ceza alarak cezaevine gönderildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Fatsa’da bulunan özel erkek öğrenci yurt binasında yatılı kalan ve etüt hocası olan Y.K.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu annesine anlatan B.K., ailesiyle birlikte yurt binasına giderek burada kurs yöneticilerine de yaşadıklarını anlattı.

İddiaya göre sanık Y.K. aile ile baş başa görüşmesinde ‘Şeytana uydum, dün gece tövbe ettim, secdeye kapandım' dedi.

Ailenin şikayetçi olması üzerine Y.K. polise teslim edilmiş ve savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin