Seyfi Teoman 2. Kısa Film Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu!

Bu yıl ikincisi yapılan Seyfi Teoman Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Google Haberlere Abone ol
Seyfi Teoman 2. Kısa Film Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu!

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sinema Kulübü’nün düzenlediği bu yıl ikincisi yapılan Seyfi Teoman Liseler Arası Kısa Film Yarışması, 12 Mayıs 2018 akşamı Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Yarışmada İstanbul Liselerinden toplam 102 film yarıştı.Birincilik ödülünü Ayşegül Kanyılmaz Teoman’ın verdiği törende, ikincilik ödülünü ise Seyfi Teoman’ın dönem arkadaşları verdi ve en iyi 3 filme ilave olarak 5 adet mansiyon, 2 adet Jüri teşvik ödülü verildi.Aydın Bağardı, Erdem Taylan, Serdar Kökçeoğlu, Eray Mert, Burak Donay, Erdem Helvacıoğlu ve Can Varol’un Jüri üyesi olduğu yarışmada ödüller ve kazananları şu şekilde:En iyi film ödülü – Yüksek Doz (Emre Yapıcı)

2.lik ödülü – Küskün (Doğacan Çolak)

3.lük ödülü – Domatesten Kalemler (Ceren Otu, Zeynep Sevgi Eriş)

Mansiyon ödülü – Killer Instinct (Kerem Albuyur)

Mansiyon ödülü – Kenger (M.Sezer Bildiren)

Mansiyon ödülü – Perspektif (Barkın Gökmen)

Mansiyon ödülü – Küfe (Melik Adar Alış, Ayça Aliustaoğlu, Beyza Sürücü, Ilgın Yılmaz)

Mansiyon ödülü – Kızıltaç (Mert Amasyalı)

Jüri Teşvik Ödülü – Saklambaç (Mustafa Güneşoğlu)

Jüri Teşvik Ödülü – Herkes Biraz Suçludur (Bora Yavuz Subaşı)Önümüzdeki yıl Türkiye geneli tüm liselerin katılabileceği yarışmanın film gösterimi Pera Müzesi Oditoryumu’nda yapıldı. Gösterim sonrası Burak Kaplan’ın moderatörlüğünde, Meryem Yavuz ve Can Varol’un konuk olduğu “Kısadan Uzuna Yeni Türkiye Sineması” konulu söyleşi gerçekleştirildi.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin