Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'dan tartışma yaratacak açıklama

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'dan tartışılacak açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili önemli açıklamalar yapan Yediyıldız, daha önce kullandığı "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerine açıklık getirdi ve "Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz" ifadesini kullandı. Yediyıldız, "ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'dan tartışma yaratacak açıklama

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, TV52'de katıldığı programda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili "Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşıyıp ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" dedi.

Sunucu Samet Yaşaryıldız'ın "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna Yediyıldız şu yanıtı verdi:

Tayyip ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin