Sağlık Bakanlığı 10 Ocak Pazartesi güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Vakalarda büyük artış...

Sağlık Bakanlığı 10 Ocak Pazartesi 2022 güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte Türkiye genelinde 141 vatandaş daha koronavirüs nedeniyle vefat etti. Yapılan 403 bin 104 koronavirüs testinden 65 bin 236'sının sonucu pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron uyarısında bulundu. Bakan Koca, tedbirlerin arttırılmasını istedi.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık Bakanlığı 10 Ocak Pazartesi güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. Vakalarda büyük artış...

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 10 Ocak verilerine göre, 403 bin 104 test yapıldı.

Son 24 saatte, 65 bin 236 yeni vaka tespit edildi. Bugün 38 bin 242 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 141 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Omicron varyantının hızlı bulaştığını belirtmiştik. Bu özellik, kişisel tedbirlerin önemini artırdı. Maske, ağzı ve burnu kapatacak şekilde takılmalı; sosyal mesafeye daha çok dikkat edilmelidir. Teste bile ihtiyaç duymamak, hastalığın en hafifinden de çok daha iyi değil mi?” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 9 Ocak verilerine göre, dün 384 bin 49 test yapılmıştı. Dün, 61 bin 727 vaka tespit edilirken, 173 kişi hayatını kaybetmiş ve 35 bin 163 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin