Şafak vakti PKK'ya Uyuyan Hücre darbesi! 18 ilde MİT ve Emniyet mensupları operasyon yaptı: 90'a yakın gözaltı var

Şanlıurfa merkezli 18 ilde terör örgütü PKK'ya yönelik eş zamanlı operasyonlar yapıldı. 'Uyuyan Hücre' operasyonunda alınan bilgilere göre yaklaşık 90 kişi gözaltına alındı. Operasyonlar Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Denizli, Konya, Kayseri, Batman, Isparta, Balıkesir, Şırnak, Kocaeli ve Amasya'da gerçekleşti.

Google Haberlere Abone ol
Şafak vakti PKK'ya Uyuyan Hücre darbesi! 18 ilde MİT ve Emniyet mensupları operasyon yaptı: 90'a yakın gözaltı var

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet birimlerinin Şanlıurfa merkezli 18 ilde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik eş zamanlı olarak yürüttüğü "Uyuyan Hücre" operasyonunda şu ana kadar 90'a yakın şüpheli gözaltına alındı.

İSTİHBARAT YAPILARINA SIZILDI

MİT’in bölücü terör örgütünün istihbarat yapılanmasının Türkiye ayağının tespiti için yaklaşık 10 aydır Kuzey Irak, Suriye ve Türkiye içerisinde çalışma içerisinde olduğu öğrenildi. Saha ajanlarının örgütün istihbarat yapılarına sızması neticesinde örgüte çalıştığı tespit edilen şüpheliler yakın takibe alındı ve eş zamanlı operasyon başlatılması amacıyla Emniyet birimleri ile koordinasyon sağlandı. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından operasyon için hareket geçildi.

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ ÇÖKERTİLECEK

Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Denizli, Konya, Kayseri, Batman, Isparta, Balıkesir, Şırnak, Kocaeli ve Amasya'da eş zamanlı olarak başlatılan “Uyuyan Hücre” operasyonu kapsamında şu ana kadar 90'a yakın kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Operasyonun taktik düzeyden ziyade, Suriye'deki örgütün istihbarat yapılanmasının, Türkiye'de uyuyan hücre şeklinde faaliyet yürüten ağının yaklaşan yerel seçimler öncesinde çökertilmesi hedefleniyor.

İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde saat 08.30 itibarıyla, 13 bin 440 güvenlik personelinin katıldığı 466 terörle mücadele operasyonunun yürütüldüğünü açıkladı.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin