Rıdvan Dilmen veryansın etti: 'Kimin terör örgütü liderinin sevgilisi olduğunu anlatacağım'

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de yaptığı değerlendirmelerde MHK Başkanı Serdar Tatlı ve ekibini kendisinin göreve getirdiğine yönelik iddialara cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
Rıdvan Dilmen veryansın etti: 'Kimin terör örgütü liderinin sevgilisi olduğunu anlatacağım'

Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in başlaması ile birlikte NTV'de %100 futbol programına başladı. Rıdvan Dilmen, Başakşehir-Galatasaray karşılaşması sonunda açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaları...

'FIFA HAKEMLİĞİ VERMEM'

Başakşehir - Galatasaray maçının ilk yarısında pozisyonları değerlendiren Rıdvan Dilmen, Ben tarafım. Fenerbahçeliyim. Ben kanal logosuna göre konuşmam. Penaltı pozisyonunu konuşalım? Geçen hafta Fenerbahçe maçında şunu dedim; oyun kuralları penaltı diyor ama ben penaltı vermem. Tarihte olmayacak kadar hakemler konuşulacak, neler yaptılar, herkes hakem konuşuyor. Bununla ilgili de belgeleri bazı şeyler konuşacağım. Bu hakem arkadaşa FIFA hakemliği vermem. Marcao’ya 2 sarı kartı vermedi.'' ifadelerini kullandı.

'BANA ŞEYTAN DİYEMEZ'

MHK başkanını göreve getirmesi yorumları hakkında açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, yarın olacak olan programda kimin terör örgütü sevgilisi olduğunu açıklayacağını söyledi. Dilmen, ''Erman Hoca, şeytan diyor bana. Sen bunu diyemezsin bana. Böyle bir hak vermiyorum sana ben! Benim MHK başkanını göreve getirdiğim iddia ediliyor günlerdir. Bunu iddia edenler bunu ispatlamak zorunda. Yarın akşam Türkiye Cumhuriyeti hazırlansın. Kimin vatansever olduğunu, kimin terör örgütü liderleri sevgilisi olduğunu anlatacağım!" ifadelerini kullandı.

'DİAGNE'NİN TAKIMDAN GİTMESİNİ İSTERİM'

Galatasaray'ıın oynadığı oyun hakkında yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen, Diagne'nin satılması istediğini açıkladı. Dilmen, ''Puan durumunu tersten okuyorum. Lider Başakşehir. Galatasaray çok önemli bir kulüp ve önemli bir futbol takımı. Geçen sene en zayıf haliyle daha iyi oynayarak puan aldı. Bugün kimi yendi? Geçen yılın şampiyonu. Oturmuş bir kadroyu. Her türlü opsiyonu olan bir takımı yendi ayrıca. Saha içinde her türlü hücum opsiyonu olan bir takımı mağlup ettiler. Demek ki o kadar iyi oynadı ki Galatasaray -ki, Başakşehir de pozisyona girdi.  Bu oyun taraftarın istediği oyun. Bugünkü oyun beni tatmin etti. Fatih Terim, Başakşehir maçına Real Madrid maçına hazırlanır gibi hazırlanmış. Bir Fenerbahçeli olarak Diagne'nin takımdan gitmesini isterim. Çok iyi bir silah. Galatasaray, 90 dakikaya yayılmış harika bir oyun oynadı. Taraftar olmamasına rağmen taraftar varmış gibi tempolu oynandı maç. Beni memnun eden buydu.'' ifadelerini kullandı.

'FATİH TERİM, SESSİZ SEDASIZ...'

Fatih Terim'in Galatasaray'ı maça sessizce hazırladığını söyleyen Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın üstünden ölü toprağı atıldığı yorumlarında bulundu. Dilmen, "Galatasaray çok önemli bir kulüp ve önemli bir futbol takımı. Geçen sene en zayıf haliyle daha iyi oynayarak puan aldı. Bugün kimi yendi? Geçen yılın şampiyonu. Oturmuş bir kadroyu. Her türlü opsiyonu olan bir takımı yendi ayrıca. Saha içinde her türlü hücum opsiyonu olan bir takımı mağlup ettiler. Demek ki o kadar iyi oynadı ki Galatasaray -ki, Başakşehir de pozisyona girdi. Geçen seneki ölü toprağı atan bir Galatasaray var. Başakşehir ise iyi bir santrfor alırsa hala şampiyonluğun en önemli adayı olur. Daha çok hafta var. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sessiz sedasız takımını iyi çalıştırıp, iyi konsantre etmiş." ifadelerini kullandı.

'ONA YARIN GÖSTERECEĞİM ALZHEİMERI!'

Rıdvan Dilmen, kendisi hakkında RıdvanDilmenSezonu paylaşımı yapan İbrahim Seten hakkında açıklamalarda bulundu. Dilmen, ''İbrahim Seten, bana 'Alzheimer olmuşsun' diyor. Ben, ona yarın göstereceğim alzheimerı! Söz uçar yazı kalır. 'Birkaç yıldır sabrediyorum ama İbrahim Seten yarın akşam hafızamın ne kadar iyi olduğunu görecek. 16 senedir bu sektördeyim. Ben kaç kere Galatasaray'ın şampiyonluğunu gördüm. Ben asla haram yemem, yedirmem.'' ifadelerini kullandı.

'TFF'DE ÇALIŞMAYACAKSIN O ZAMAN ERSİN DÜZEN'

Kendisi hakkında konuşanlara cevap vermeye devam eden Rıdvan Dilmen, MHK başkanı adayını belirlemesi hakkında yapılan yorumlara  sert cevaplar verdi. Erman Toroglu, Ersin Düzen, İbrahim Seten hakkında da açıklamalarda bulundu. Dilmen, ''Tahkim Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın avukatı olamaz. Sayın Cumhurbaşkanının hayranı olan bir insanım. Vatanseverim. Erman Toroğlu hariç hepsini mahkemeye vereceğim. Ondan da özür bekliyorum. Beni birilerine düşman ediyorlar ya, hangi terör örgütü başlarına övgüler yağdırdığını da koyacağım. Şike sürecinde yaptıklarını da biliyoruz. Ben pelikanmış falan dinlemem. Ben yandaş, mandaş dinlemem. Ben Cumhurbaşkanımız devletimiz başında diye dua eden bir adamım. Bana eğer hakaret ediliyorsa dur derim. Öbür arkadaşla yarın görüşeceğiz. Bana şeytan diyemezsiniz. Benim nüfus kağıdım var. Sen bugün hakemi eleştirdin mi? Eleştirebilirsin ama TFF'de çalışmayacaksın o zaman Ersin Düzen. Sen Nihat Özdemir'in danışmanısın. Hem hakemlere çakıp hem de 2 senedir TFF çalışanısın. Sen hayırdır ey Ersin Düzen?  Sizin neler çevirdiğinizi yarın burada açıklayacağım. Bu ülkenin devlet başkanına hakaret mi etmemişsiniz, terörist başına övgü mü yapmamışsınız...'' ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin