Rasmus Paludan’ın İngiltere’ye girişi yasaklandı. Aşırı sağcı Paludan, Wakefield kentinde de Kuran-ı Kerim yakacağını duyurmuştu

Çeşitli ülkelerde Kuran-ı Kerim’i yakan aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan’ın İngiltere’ye girişi yasaklandı. Paludan, İngiltere’nin Wakefield kentine gelerek Kuran-ı Kerim yakacağını duyurmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Rasmus Paludan’ın İngiltere’ye girişi yasaklandı. Aşırı sağcı Paludan, Wakefield kentinde de Kuran-ı Kerim yakacağını duyurmuştu

İngiltere parlamentosunda dün İşçi Partisi’nin Milletvekili Simon Lightwood, Ramazan’ın gelişine ve Rasmus Paludan’ın açıklamalarına dikkat çekmesi üzerine İngiltere Güvenlik Bakanı Tom Tugendhat söz alarak “Sayın Paludan uyarı listesine eklenmiştir ve bu nedenle Birleşik Krallık'a seyahati kamu yararına elverişli olmayacaktır ve girişine izin verilmeyecektir” açıklamasını yaptı.

​İşçi Partisi’nin Milletvekili Simon Lightwood konuyla ilgili "Aşırı sağcı Rasmus Paladan'ın Wakefield'a gelme planlarını duyduğumda gerçekten endişelendim. Hükümetin çağrılarıma kulak verdiğini ve onun ülkeye girişini engellediğini duymaktan memnuniyet duyuyorum" açıklamasını yaptı.

Paludan, Ocak ayında hem İsveç hem de Danimarka’da Kuran-ı Kerim yakarak provokasyonlarda bulunmuştu.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin