Öğretmene 'saygısızlık' yapan Kaymakam Saygın hakkında Artvin Valiliği'nden açıklama: İlçe Kaymakamımıza tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme hemen başlatılmıştır

Artvin Valiliği tarafından, Kemalpaşa ilçesinde Kaymakam Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovmasına ilişkin açıklama yapıldı. Valilik yaşanan olayı doğrularken yapılan açıklamada, "İlçe Kaymakamımıza tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme hemen başlatılmıştır" denildi.

Google Haberlere Abone ol
Öğretmene 'saygısızlık' yapan Kaymakam Saygın hakkında Artvin Valiliği'nden açıklama: İlçe Kaymakamımıza tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme hemen başlatılmıştır

Artvin Valiliği tarafından, Kemalpaşa ilçesinde Kaymakam Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek çıkışmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Valilik yaşanan olayı doğruladığı açıklamasında, okulda istenmeyen olayın yaşanmasının üzüntücü verici olduğu, başlatılan inceleme ve araştırmaların sürdüğü belirterek şu ifadelere yer verildi:

“29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, bizleri derinden üzen hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir”

TEMBİHAT NE DEMEK?

Valiliğin açıklamasından sonra "tembihat" kelimesinin anlamı merak uyandırdı. TDK'ya göre; 'tembihat'; "Tembihler, uyarılar" anlamına geliyor.

Sözlükte ise; "Bir şeyin belli biçimde ve yolla yapılmasını istemek, söylemek, uyarmak." şeklinde açıklanıyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin