Nagehan Alçı'dan bomba Zülfü Livaneli iddiası! Karantinadan mı kaçtı?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Zülfü Livaneli'nin ABD’de Coronavirus kaptığı halde ülkeye dönünce hastaneye gitmediğini ve döndüğünde 14 gün karantinada kalmayıp Bodrum’a gittiğini burada da çok sayıda insana temas ettiğini iddia etti.

Google Haberlere Abone ol
Nagehan Alçı'dan bomba Zülfü Livaneli iddiası! Karantinadan mı kaçtı?

Ünlü sanatçı Zülfü Livanli geçtiğimiz haftalarda Coronavirus iddialarını yalanlamış ardından tedavi olup iyileştiğini söylemişti.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı da "Ne zaman Kovid-19 oldu? Hangi tarihte ve nerede tedavi edildi? Livaneli’ye hiç test yapıldı mı ve herhangi bir şekilde hastaneye yattı mı? Bu süreçler ne zaman tamamlandı?" sorularını sordu ve ortaya muammalı bir tablonun çıktığını söyledi.

Nagehan ALÇI / HABERTÜRK

Zülfü Livaneli hastalığını gizledi mi? Karantinadan kaçtı mı?

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin ailesiyle beraber koronavirüs kaptığı ve virüsü mağlup ettiği haberi dün her yerde vardı.

“Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye’ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz” diyordu yayınlanan metinde.

Ancak aynı Livaneli 19 Mart günü koronavirüse yakalandığı yönündeki haberleri yalanlamış ve sağlık durumunun iyi olduğunu söylemişti.

Peki o halde ne zaman Kovid-19 oldu? Hangi tarihte ve nerede tedavi edildi? Livaneli’ye hiç test yapıldı mı ve herhangi bir şekilde hastaneye yattı mı? Bu süreçler ne zaman tamamlandı?

MUAMMALI TABLO

Bu soruların peşine düşünce ortaya muammalı bir tablo çıkıyor…

Medya camiasında iyi bilindiği gibi Zülfü Livaneli’nin hayattaki en yakın dostlarından biri önce Sabah sonra Vatan-Milliyet gazetelerini yönetmiş olan gazeteci Zafer Mutlu’dur.

ABD’deki programda kendisiyle birlikte olan Zafer Mutlu da Zülfü Bey’in 4 Mart günü gerçekleşen kitap tanıtım kokteylinde Kovid-19’a yakalanıyor.

11 Mart’ta Mutlu, eşi Nüket Hanım, Zülfü Livaneli, eşi Ülker Hanım ile kızı Aylin Livaneli de uçakla ABD’den Türkiye’ye dönüyorlar.

Zafer Mutlu ile Ülker ve Aylin Livaneli kendilerini iyi hissetmiyorlar. Koronavirüs semptomları gösterince hemen 11 Mart günü hastaneye gidiyorlar.

Zafer Mutlu’nun testleri pozitif çıkıyor ve tedavi altına alınıyor. 23 Mart günü hastalığı tamamen atlatarak hastaneden taburcu oluyor.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin