Milletvekili olmak için belediye başkanlığından istifa etmişti. AK Parti, Savcı Sayan'ı İzmir'de 6. sıradan aday gösterdi

28. dönem milletvekili genel seçiminde AK Parti'den milletvekili aday listeleri belli oldu. Milletvekili olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa eden Savcı Sayan'ı İzmir'den 6. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Google Haberlere Abone ol
Milletvekili olmak için belediye başkanlığından istifa etmişti. AK Parti, Savcı Sayan'ı İzmir'de 6. sıradan aday gösterdi

Türkiye'de siyasi partilerin 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili hazırlıkları devam ediyor.

Kritik günde partiler, merak edilen milletvekili listelerini paylaşmasının akabinde Yüksek Seçim Kurulu'na giderek listelerini teslim edildi.  

Siyasi partilerin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na sunmaları için tanınan süre, bugün saat 17.00'da sona ererken AK Parti'nin İzmir 1’inci bölge, 6’ncı sıradan adayı Savcı Sayan ise seçilmesi zor yerden aday gösterildi. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKMIŞTI 

Milletvekili olmak için Ağrı Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Savcı Sayan'ın aday olduğu bölgedeki son seçimlerde AK Parti, bölgeden dört milletvekili çıkarabilmişti. Sayan ise 6'ncı sırada... 

'CUMHURBAŞKANIMIZIN EMRİYLE ADAYIM' DEMİŞTİ 

Ağrı belediye başkanıyken görevinden "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın emriyle" istifa ettiğine öne süren Savcı Sayan, şunları söylemişti: “Cumhurbaşkanımız bana ‘Meclis’te olmanız gerekiyor’ dedi. Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin