MİL-Diyanet Sen'den Yılmaz Özdil'e: Dilini keserler... Yılmaz Özdil'den cevap: Ölümle tehdit ederek korkutamazsınız

Yılmaz Özdil, "Diy@net" başlıklı bir yazı yazmış ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı sert sözlerle eleştirmişti. Yazının başında "Ali Erbaş doğdu, üç yıl sonra mouse icat edildi. Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar." ifadeleri kullanan Özdil'e Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet Ve Vakıf Çalışanları Sendikası (MİL-Diyanet Sen) cevap verdi ve "eğer ülkemiz diktatörlükle yönetilseydi, O diktatör senin gibi terbiye yoksunu gazetecinin dilini keser" tehdidinde bulundu. Özdil'den cevap gecikmedi.

Google Haberlere Abone ol
MİL-Diyanet Sen'den Yılmaz Özdil'e: Dilini keserler... Yılmaz Özdil'den cevap: Ölümle tehdit ederek korkutamazsınız

Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet Ve Vakıf Çalışanları Sendikası (MİL-Diyanet Sen), gazeteci Yılmaz Özdil'i hedef aldı. MİL-Diyanet Sen'in tehdit ve nefret söylemlerine yer verdiği açıklamasında "Bunları camiye almayın" çağrısı yapıldı.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, son dönemde laiklik tartışmalarına neden olan çıkışlarıyla gündem olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı konu aldığı "Diy@net" başlıklı yazısında "Ali Erbaş doğdu, üç yıl sonra mouse icat edildi. Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar." ifadelerini kullanmıştı.

Yazı hakkında açıklama yapan MİL-Diyanet Sen, Özdil ile ilgili "Çukurlaşan gazeteci müsveddesi", "Ağzı lağım kokan", "Çukur kişilik" gibi hakaretler kullanırken konu hakkında "Cumhuriyet Başsavcılarını göreve davet ediyoruz" dedi.

'CAMİLERİMİZDE İSTEMİYORUZ'

MİL-Diyanet Sen'in açıklamasında ayrıca Özdil'in camilere sokulmaması ve cenaze namazının kıldırılmaması istenerek şu ifadelere yer verildi:

Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan din görevlisi kardeşlerimiz bu gibi İslam düşmanı din ve diyanet düşmanı çukur insanların cenaze namazlarını kıldırmak istemiyor.

Gece gündüz, 7/24 İslam’a saldıracaksın, bu aziz milletin dini değerlerini aşağılayacaksın, cenaze namazını kıldıracak imama ‘FARE’ diyeceksin, sonra ölünce de camiye musallaya koyularak 'Bu mevtayı nasıl bilirdiniz? Diye, bize bu suali sorduracaksınız. Biz din görevlileri, bu gibi dinimize küfreden, hakaret eden ve aşağılayan mevtaları ve cesetleri camilerimizde ve musalla taşında istemiyoruz.

Yeni bir ‘Cenaze Vasiyeti’ sistemi getirilerek cenazelerinin camilerden kaldırılmasını istemeyen Yılmaz Özdil gibilere aynen organ bağışında olduğu gibi benzer bir uygulama ile vasiyet etme hakkı tanınmasını istiyoruz. İnanmayan insanların cenazelerinin zorla camiye getirilmesinin doğru olmadığına inanıyoruz.

Diyanet'e ve yetkililere çağrıda bulunuyoruz. İslam'la, dini değerlerimizle alay edenlerin, hakaret edip aşağılayanların cenazesi camiye getirilmesin. Dine küfreden bir kişinin cenazesi nasıl kılınabilir? Ağzı lağım kokan dine küfreden Yılmaz Özdil’de azıcık haysiyet var ise, çıkar kamuoyuna açıklama yaparak 'FARE' dediği Diyanet'in imamına cenaze namazını kıldırtmaz.

'DİKTATÖR DİLİNİ KESER'

Açıklama, Özdil'e seslenilerek şu şekilde tamamlandı:

Diyanet İşleri Başkanına ve onun şahsında Din görevlilerine 'FARE' diyen Yılmaz ÖZDİL! Cenaze namazının ‘FARE’ diye aşağıladığın Diyanet ve imamları tarafından kıldırılmasını istemiyorsan, bu kararını vasiyetname şeklinde yazarak kamuoyu ile paylaşırsan çok şerefli bir iş yapmış olursun. Biz din görevlileri çok meraklı değiliz sizin gibi din düşmanı ağzı lağım kokan çukur kişiliklilerin cenaze namazını kıldırmaya. Her defasında ülkemiz için ‘Diktatörlükle Yönetiliyor’ suçlamasında bulunan Yılmaz ÖZDİL’e şu gerçeği hatırlatmak isteriz: Şunu bil ki, eğer ülkemiz diktatörlükle yönetilseydi, O diktatör senin gibi terbiye yoksunu gazetecinin dilini keser ve asla Diyanet İşleri Başkanını 'FARE' ye benzetmene müsaade etmez ve sana o köşe yazısını yazdırmaz.

 

Yılmaz Özdil'den cevap geldi

Yılmaz Özdil de konuyla ilgili gercekgundem'in haberini alıntılayarak, "Açık söylüyorum, Allah’a bir can borcumuz var, ölümle tehdit ederek korkutamazsınız, kalemimi gerekirse kendim kırarım, gene kimsenin emrine vermem" dedi.

 

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin