MHP'de Sinan Ateş istifaları devam ediyor. Sinan Ateş’in dayısı Mustafa Bozkurt MHP’den istifa etti

30 Aralık'ta Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi yankıları sürüyor. MHP'de Ateş'in öldürülmesinin ardından Ülkücüler bıyık kesme protestosu başlatmış partilerinden istifa etmişlerdi. Yargıtay verilerine göre ocak ayı içerisinde 16 bin 492 üye MHP'den istifa etmişti. Ateş'in dayısı Bursa Yıldırım Belediyesi MHP'li Meclis üyesi Mustafa Bozkurt partisinden istifa etti.

Google Haberlere Abone ol
MHP'de Sinan Ateş istifaları devam ediyor. Sinan Ateş’in dayısı Mustafa Bozkurt MHP’den istifa etti

MHP'de eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinin ardından başlayan istifalar sürüyor. Yargıtay verilerine göre Sinan Ateş'in öldürüldüğü 30 Aralık 2022'den 26 Ocak'a kadar olan sürede MHP'nin üye sayısı 480 bin 584’ten 464 bin 92'ye düştü. MHP bu süreçte 16 bin 492 üye kaybetti.

MHP'de istifaların arkası kesilmiyor. Sinan Ateş’in, dayısı Yıldırım Belediyesi MHP’li meclis üyesi Mustafa Bozkurt da partisinden istifa etti.

Sözcü'de yer alan habere göre Bozkurt, “Artık eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Yıllarımızı verdik bir dava uğruna. Bizim arkamızda olmayan bir toplumda olmamız bize zarar verecektir. Bu düşünce ile MHP’den istifa ettim. Bağımsız meclis üyesi olarak hizmetime devam edeceğim” dedi.

“ADALETİN TECELLİ EDECEĞİNE KALBEN İNANIYORUZ”

Yeğeni Sinan Ateş’in cinayeti ile ilgili de konuşan Bozkurt, “Bizim gösterdiğimiz tepkiler çok birşey değil aslında. Biz adaletin tecellisini bekliyoruz. Adaletin yürüyen çarkına biz engel olan taraf olmak istemiyoruz. Haykırmayışımız, sessiz kalışımız, bir yerden korktuğumuz, çekindiğimiz için değil. Anayasa’daki adaletin tecelli edeceğine kalben inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“SÜMEN ALTINA KOYULMASINA ASLA HAZMEDEMEYİZ, ETMEYECEĞİZ DE”

Bozkurt şöyle konuştu;

“Bu ülkede böyle tarif edilecek yüzlerce insan ya dövüldü, ya yaralandı, ya da öldürüldü. Biz bunları yaşadık. Sinan benim yetiştirdiğim bir evladım. Sinan’ımın asla bu şekilde unutulan bir isim olmasını istemiyorum. Onu hep yaşatacağız. Biz Bursa’da 250 bin Giresunluyuz. Bu kadar büyük bir topluluğun, evladının dosyasının sümen altına koyulmasına asla hazmedemeyiz. Etmeyeceğiz de.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN İRADESİNİ BEKLİYORUZ”

“Biz Cumhurbaşkanımızın iradesini bekliyoruz aslında. Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu dosyanın aydınlanması adına ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı bilgileri bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Şimdi seçime girerken ne şuandaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan zarar görmesini asla istemiyoruz.”

MHP'de Sinan Ateş istifaları devam ediyor. Sinan Ateş’in dayısı Mustafa Bozkurt MHP’den istifa etti

“O GÜNE KADAR SABIRLA BEKLEYECEĞİZ”

“Biz Sinan evladımızın 40’ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği konuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında gizli bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, ‘Bizim katilimiz mecliste’ kelimesini belki zamansız söyledi ama, aslında zamansız da değil, biz bunları biliyoruz yani. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim gibi dokunur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir suç işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş’te bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin