'Kut'ül Amare'nin kadrosuna Yeşilçam'ın hangi usta oyuncusu katıldı?

TRT'nin reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul dizisine imza atan M. Mehmet Bozdağ'ın yeni projesi "Mehmetçik Kut'ül Amare" için geri sayım sürüyor.

'Kut'ül Amare'nin kadrosuna Yeşilçam'ın hangi usta oyuncusu katıldı?

Aylardır hazırlıkları süren dizinin eylül ayında çekimlerine başlanması planlanıyor. Cast çalışmaları süren Doğan Ümit Karaca'nın yöneteceği dizinin ana karakterlerinden Gazi Pehlivan'ı Yeşilçam'ın çok usta bir isminin canlandıracağı öğrenildi.



Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde de Engin Altan Düzyatan'ın babası Süleyman Şah'ı oynayan ve ölerek diziye veda eden Serdar Gökhan'ın, bu önemli tarihi projenin de kadrosuna katıldığı konuşuluyor.





Dev bütçeli dizinin yapımcısı M. Mehmet Bozdağ, Kut’ül Amare Zaferi'nin 29 Nisan'daki 101. yıldönümü nedeniyle sosyal medyada yaptığı paylaşımın altına "Kahraman Mehmetçiğin çölün sıcak kumlarına kanıyla yazdığı şanlı Kut’ül Amare Zaferi kutlu olsun" yazarak yeni projesinin ipucunu vermişti. İngiltere'nin 1916'da tarihinin en büyük mağlubiyetlerinden birini yaşadığı Kut’ül Amare Kuşatması, Osmanlı İmparatorluğu’nun son büyük askeri zaferi olarak kabul ediliyor.



İngiliz yazar Patrick Sawer da, Kut-ül Amare Zaferi'yle ilgili yazısında Türklerin İngilizleri nasıl bozguna uğrattığını yazmış ve belgeleri paylaşmıştı. 



 



BİRSEN ALTUNTAŞ



birsenaltuntas76@gmail.com


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin