Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a gece yarısı salvoları! 'Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum'

Erdoğan yaklaşık 3 hafta önce TV kanallarının ortak yayınına katılmış ve CHP'li belediyelerin yangın ve sel bölgelerinde yetersiz kaldığını öne sürmüştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'a Twitter'dan cevap verdi. Kılıçdaroğlu, yangın ve sel bölgelerinde CHP'li belediyelerin çalışmalarını sosyal medya hesabından paylaştı. İzmir'de Konak Belediyesi'nin toplu açılış töreninde de Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ta yaptığı açıklamalara yanıt vermişti.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a gece yarısı salvoları! 'Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yangın ve sel bölgelerinde CHP'li belediyelerin çalışmalarını "HalkBiliyor" etiketiyle önceden paylaştığı bir videoyu yeniden kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Afetler meselesinde muhalefet sınıfta kalmıştır” iddiasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Halk biliyor doğruyu zaten ama Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum" dedi.

Erdoğan yaklaşık 3 hafta önce TV kanallarının ortak yayınına katılmış ve CHP'li belediyelerin yangın ve sel bölgelerinde yetersiz kaldığını öne sürerek "CHP’nin sayesinde, diyor. Yahu ne CHP’nin sayesinde? Ne yaptınız da CHP’nin sayesinde engellediniz? Acaba sizin karadan bu işlere müdahalelerde nerede itfaiyeleriniz, bunlarla müdahale etmeniz lazım. Şimdi bir yerde sel baskını var, sen sel afetinde acaba ne yaptın bunu ortaya koy, yok" demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapmıştı ve videoda Erdoğan'ın bu sözlerini aktardıktan sonra yangın ve sel bölgelerinde CHP'li belediyelerin çalışmalarını içeren kesitleri "HalkBiliyor" etiketiyle paylaşmıştı.

Erdoğan’ın bugün Kahramanmaraş’ta aynı iddiayı tekrarlaması üzerine Kılıçdaroğlu, twitter hesabından aynı videoyu yeni mesajla paylaştı.

Kılıçdaroğlu, “'Afetler meselesinde muhalefet sınıfta kalmıştır' yalanını yine tekrar etmiş Erdoğan. #Halkbiliyor doğruyu zaten ama Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum" dedi.

İşte o paylaşım:

ERDOĞAN'IN KAHRAMANMARAŞ'TAKİ SÖZLERİNE KILIÇDAROĞLU'NDAN TEPKİ

Kılıçdaroğlu, “Bugün Kahramanmaraş'ta konuşma yapıyor değerli beyefendi. Yine tabi ana tema doğal olarak benim, ‘Bay Kemal’ onun ana teması… Onu fazla ciddiye almamamız lazım. O kişiler ülkeyi yönetme konusunda kısır bir anlayışa sahipler” dedi.

İzmir'de Konak Belediyesi'nin toplu açılış törenine katıldı. CHP'li belediye başkanlarına seçimlerden önce, “Harcadığınız para sizin paranız değil, milletin parası. Dolayısıyla hangi yatırımı yapıyorsanız, kaç liraya yaptığınızı da mutlaka halka anlatın” dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Burada dikkat ettim, yaptığınız çalışmalarla ilgili olan tanıtım filminde her yatırımın altında onun yapım bedeli de yer alıyor. Bunu dikkat aldığınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

'YOKSUL MAHALLELERE POZİTİF AYRIMCILIK YAPMAK GEREKİYOR'

CHP'li belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Seçildiğiniz andan itibaren size oy versin, vermesin bütün kenti kucaklayacaksınız. Bana oy vermedi, oraya hizmet götürmeyeyim' anlayışı hiç olmayacak” dediğini anımsatarak, “Çünkü yeni bir siyaset anlayışını, ahlaklı bir siyaset anlayışını, adalete dayanan bir siyaset anlayışını yaşama geçirmeye çalışıyoruz. Dostlarımızla beraber yapıyoruz bütün bunları. Bizim belediye başkanlarımız, Millet İttifakı'nın belediye başkanlarıdır. Dolayısıyla çok daha geniş bir kitleyi belediye başkanlarımız kucaklıyorlar. Dedim ki, ‘Ayrımcılık yapmayacaksınız.' Ama yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapmak gerekiyor. Onlar kentin kültüründen, kentin olanaklarından yeteri kadar yararlanamıyorlar" dedi.

Sosyal bir devletin, her yurttaşa el uzatması gerektiğini vurgulayan CHP lideri, “Özellikle engellilere daha fazla pozitif ayrımcılık yapması gerekiyor. Ama maalesef çoğu kez engellileri kentte, evde hapsediyoruz. Onların eğitimine yeterli önemi, yeterli desteği vermiyoruz. Bu bağlamda, bugün burada açacağımız ‘Engelsiz Köy' gerçekten son derece güzel. Pozitif ayrımcılık yapmışsınız, yoksul bir mahallede kurmuşsunuz. Bu açıdan son derece değerli ve önemli” şeklinde konuştu.

'AMA GÖRECEKSİNİZ İKTİDAR OLACAĞIZ'

Covid-19 salgını konusunda iktidarın başarılı bir politika izlemediğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

İktidar sahipleri oturup kalksınlar CHP’li belediyelere, İYİ Partili belediyelere, Saadet Partili belediyelere teşekkür etsinler. Eğer bizim belediyelerimiz olmasaydı emin olun çok daha büyük felaketlerle Türkiye karşı karşıya kalırdı. Yönetemiyorlar, yönetemediklerini gayet iyi biliyorum.

Ama göreceksiniz Allah’ın izniyle iktidar olacağız. Bu ülkede barış, huzur, kardeşlik nasıl olur onu sadece Türkiye’deki insanlarımıza değil, bütün dünyaya göstereceğiz. Barış içinde yaşayacağız, huzur içinde yaşayacağız.

Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı göstereceğiz. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Yüzüncü yılında yapacağız bunu. Bu da bizim Mustafa Kemal ve arkadaşlarına vereceğimiz en güzel armağan olacak.

Yüzüncü yılında görkemli Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerçek anlamda demokrasiyle taçlandırılmış olacaktır.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin